تجربه چیست

در حال حاضر که فروشگاه های اینترنتی توی ایران خیلی زیاد شدن ، بحث کلاهبرداری و کیفیت خدمات این فروشگاه ها مهمه. برای فروشگاه های معروف، مردم این تجربه ها رو به اشتراک میذارن چه تو کامنت اینستاگرام چه جاهای دیگه. اما درباره فروشگاه های تخصصی تر یا گمنام تر چی؟ مثلا چند  وقت پیش وارد وبسایتی شدم و قیمتها رو مناسب دیدم اما بعد از کلی جستجو ، دیدم یک نفر در یک کامنتی نوشته که هنوز نتونسته پولش رو پس بگیره…

اینجا بود که ایده “تجربه” شکل گرفت تا دیگران تجربه خریدشون رو با بقیه به اشتراک بذارن؛ تا در بدترین حالت سرشون کلاه نره یا در حالت خوب از انتخابشون مطمئن بشن. مشکل اینه که داشتن نماد الکترونیکی هم صحت وبسایت رو تایید نمیکنه و هستن مواردی که با اینماد هم کلاهبرداری میکنن.

 

در مورد نحوه کار وبسایت بگم، ایده این بود که به طور مثال شما دنبال یک محصول خاص هستید مثلا لوازم شکار. توی گوگل جستجو میکنید بعد به چندتا سایت سر میزنید که این محصول رو دارن حالا آدرس یا اسم سایت رو توی بخش جستجو وارد میکنید و تجربه های خرید مردم از اون وبسایت رو میبینید.

عمدا بخش امتیازدهی به وبسایت ها رو حذف کردم به دلیل اینکه فکر میکنم در آینده ممکنه تقلب با بات صورت بگیره یا وبسایت تغییر رویه به سمت کلاهبردار شدن یا به سمت خوب شدن بکنه؛ سیستم امتیازدهی چنین مواردی رو در بلندمدت نشون نمیده. همچنین باعث میشه که جا برای رقابت وبسایتهای تازه تاسیس هم بمونه. مثلا فرض کنید شما دنبال لوازم شکار می گشتید، سایتی رو انتخاب میکردید که بالاترین امتیاز رو داره ؛ در نتیجه سایتی که تازه شروع به کار کرده فرصت پیشرفت رو از دست میده.در کل هدف این بوده که شما خودتون فروشگاه رو پیدا کنید و بعد از اومدن توی “تجربه” و خوندن کامنت ها خودتون تصمیم بگیرید که میشه اعتماد کرد یا نه.

این اوایل شروع سایت هست و امید دارم با کمک شما ، تجربه های بیشتری اضافه بشه.

در ضمن همه ی نظرات تایید میشن ولی توهین و فحاشی به هرکسی ، هر چیزی ، هرشرکتی ممنوعه و نظر حذف میشه. خیلی متمدنانه تجربه تون رو بنویسید. اگر هم چیزی از دستم در رفت مسئولیتش با من نیست.

در انتها لازمه بگم که فروشگاه های اینترنتی زیادن و اضافه کردن این سایت های وقت گیر. اگر میبینید که فروشگاهی رو در اینجا پیدا نمیکنید حتما به این آدرس ایمیل بدید تا در اولین فرصت اضافه کنم. نکته آخر اینکه این وبسایت با پول شخصی درست شده و هیچ درآمد آنچنانی نداره. اگر فکر کردید این وبسایت مفید بوده حتما به تجربه کمک کنید تا هزینه های سرور و دامنه پوشش داده بشه.

[email protected]

 

Bitcoin: 12zwnwBiY5QfwDKDtQiTD9Zn2964zisRAQ